Бібліотека

Шевченківські дні

“Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!” Під таким акордом у ліцеї в рамках Шевченківських днів проведено літературні читання, метою яких було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам’ять геніального українського поета.  Відповідно до спланованого заходу було оформлено книжкову виставку «Пророк».

Перший тиждень читання 2024 року  присвячений поезії. Тиждень поезії є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.  Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової. У візуальній частині  фрагмент однієї з картин циклу  воїна, поета й художника Валерія Пузіка.

Бібліо-вечірка “Хто не горить, той не запалює”

Кохання ламає кригу, запалює у серці вогонь, дарує відчуття свободи, окрилює і надихає. Кохання всесильне. Могутність цієї стихії настільки велика, що в цілому світі не знайдеться народу, який не склав би чарівних віршів про почуття, перед яким безсилі моря і гори, відстань і час, сили людські і сама природа. Закохані не даремне тягнуться до віршів, інтуїтивно відчуваючи, що тільки в поезії може знайти вихід почуття, яке переповнює душу. Прочитай! Ліцеїсти з особливими емоціями читали поезію, як відомих так і молодих поетів, під час проведення Бібліо-вечірка “Хто не горить, той не запалює”.

Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотек. Це радість для всіх – як для бібліотекарів, так і для читачів!

Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Наша бібліотека поповнилася художньою літературою на суму 30 тисяч гривень.  В бібліотеці ліцею пройшла презентація нових надходжень «Кидай мишку, читай книжку».

Український інститут книги вже традиційно щороку проводить акцію «Національний тиждень читання». Цьогоріч гасло Акції – «Бути своїми», в яке ми вкладаємо безліч сенсів і практичного змісту. Ми переконані, що читання важливих книжок  сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави. Гасло тижня читання – «Бути своїми»: про важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, надто під час війни.

Тиждень толерантності

Толерантністю називають повагу до людської індивідуальності. У цей день говорять про важливість визнання основоположних прав і свобод людини, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та найрізноманітніших форм самовираження. В ліцеї було проведено  виставку літератури до Дня толерантності, яка б змогла нагадати  учням про те,що світ вражає різноманіттям: народи, раси, етноси та культури, а разом з тим  специфічні особливості, риси та потреби роблять кожного з нас унікальними. Однак, усі ми рівні, усі ми хочемо бути щасливими та вимагаємо поваги до себе.

З метою розширення знань здобувачів освіти про історію українського козацтва, розвитку  інтересу до пізнання історичної та культурної спадщини України та в рамках програми «Акорди творчого єднання» обласною бібліотекою для дітей було проведено літературно-мистецький нарис «Козацька слава на всі віки».

Співпраця з обласною бібліотекою для дітей. Цільова міні – програма «Акорди творчого єднання»

Цільова комплексна  міні-програма  співпраці ліцею та Обласної бібліотеки для дітей «Акорди творчого єднання», визначає концептуальні підходи до розвитку творчої особистості учнів, конкретизує освітні завдання, враховує національні традиції та сучасні тенденції розвитку національної та світової літератури та мистецтва. В рамках програми “Читання як життєва стратегія” та до Всеукраїнського Дня бібліотек, 27 вересня в бібліотеці ліцею пройшла зустріч здобувачів освіти 8 класу з  завідуючою відділом мистецтв та завідуючою відділом роботи з учнями 5-9 класів обласної  бібліотеки для дітей.  Згідно цільової програми “Акорди творчого єднання”,  бібліотекарі провели віртуальний екскурс “Знайомтесь! Дім, де зберігається дитинство”, та познайомили учнів ліцею з роботою обласної бібліотеки для дітей, та розповіли про найкращі бібліотеки України.

Моніторингове дослідження « Який ти читач?» (2023/2024 навчальний рік)

 В бібліотеці ліцею було проведено моніторингове дослідження серед здобувачів освіти «Який ти читач?».

 Основним завданням якого було:

– вивчення інтересів, схильностей, уподобань здобувачів освіти ліцею;

– вивчення рівня сформованості самоосвітніх умінь учнів в умовах швидкої інформатизації суспільства;

– координація діяльності учителів та бібліотекаря у формуванні самоосвітніх умінь учнів( наприклад, визначення читацьких інтересів з метою їх коригування і розвитку).

 За результатами моніторингу бібліотекою було запропонована література для читання різного спрямування.

У рамках Всеукраїнського Місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» учні 8-А та 8-Б класів відвідали Обласну бібліотеку для дітей та стали учасниками інформаційного брифінгу «У гармонії з собою та світом».

Анкетування. Який ти читач?
blank

«Розумна натхненна книга,нерідко вирішує долю людини»

В.Сухомлинський

Бібліотека гімназії – інформаційний простір бібліографічної та виховної роботи

Бібліотекар – Скрипка Ніна Миколаївна

Зареєстрованих користувачів – 298

До послуг читачів затишний читальний зал на 32 місця

Відкритий доступ до фонду художньої, науково-методичної, довідкової літератури та підручників (10696 примірників)

Періодичні видання – 52 найменування

Ксерокс та комп’ютер

Основні функції бібліотеки: освітні, соціальні, інтелектуальні, самоосвітні, культурологічні.

Основні завдання бібліотеки:

  • виховання людини нової генерації, усебічно розвиненої особистості;
  • формування інформаційної культури, навичок творчої, пошукової роботи;
  • розвиток пізнавальної активності та культури читання;
  • усебічне сприяння підвищенню методичної активності педагога шляхом пропаганди літератури
blank

У бібліотеці створено систему роботи з обдарованою дитиною, що включає як традиційні, так і інноваційні форми та методи: книговидача, відкритий доступ до фондів, оптимізація роботи щодо збільшення та використання, тематичні довідки, бесіди, надання інформаційної та організаційної допомоги вчителям та вихователям в організації навчально-виховного процесу. Продовжується робота над створенням електронного каталогу, діє акція «Подаруй книгу бібліотеці».

Партнерство – запорука успіху бібліотеки

На початку навчального року для новоприбулих учнів у бібліотеці проходять «Вересневі зустрічі», де вони мають можливість познайомитися з роботою бібліотеки та бібліотечним фондом через виставки, бібліотечні уроки, консультації.

blank

Міні-програма «Акорди творчого єднання» – у співпраці з обласною дитячою бібліотекою ім.М.Островського засобами друкованого слова національної та світової літератури та творів мистецтва, через різні форми та методи бібліотечної роботи надає читачам додаткові знання з художньої літератури, знайомить з життям яскравих особистостей.

Разом з учнівським самоврядуванням на базі бібліотеки створено Клуб інтелектуалів «Ерудит», метою якого є розвиток в учнів потреби в знаннях, формування пізнавальної активності, уміння використовувати здобуті знання з метою досягнення та пошуку істини, уміння користуватися науковою та довідковою літературою.

Проект є одним з методів пошуково-дослідницької роботи з обдарованими дітьми.

Бібліотекою гімназії разом з практичним психологом були започатковані та успішно працюють довготривалі проекти. Для відвідувачів, які бажають поповнити свої знання, діє проект «Світ моїх захоплень». Комплекс заходів надає можливість формувати художні смаки, здатність бачити й відчувати красу, гармонійно, естетично її оцінювати та використовувати у своїх роботах, знайомитись із творами світового мистецтва.

Профорієнтаційний проект «Гордість гімназії – гордість Сумщини» знайомить з досвідом професійного вибору і життєвого самовизначення батьків, працівників гімназії, випускників. Збагачує досвідом пошуково-дослідницької роботи, сприяє соціальній активності.

Імпровізований театр «Відлуння» надає глядачеві шанс за допомогою художнього слова, літературних творів, діалогу однолітків-акторів осмислити своє ставлення до подій, фактів, проблем.

blank

Для користувачів бібліотеки, які цікавляться історією рідного краю, села, родини, разом з учителями історії організовано краєзнавчий проект «Від історії сім’ї,с ела, краю – до літопису Сумщини».Через екскурсії, зустрічі з цікавими людьми, пошуково-дослідницьку роботу учні мають відчути належність до рідної землі історії родини, сформувати переконливість у нетлінності духовних скарбів народу, повагу до батьків та пращурів.

Результатом співпраці з учителями та вихователями є цікаві предметні тижні, успіхи в олімпіадах, презентації книг та журналів, творчі зустрічі, вікторини, літературні свята, ігри патріотів, інформаційні години, диспути, вечори поезії, краєзнавчі екскурси, літературно-художні вернісажі, народознавчі калейдоскопи, літературно-мистецькі портрети, віртуальні круїзи, виставки літератури, мистецькі календарі, кіно-дайджести тощо.