Бібліотека

У рамках Всеукраїнського Місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» учні 8-А та 8-Б класів відвідали Обласну бібліотеку для дітей та стали учасниками інформаційного брифінгу «У гармонії з собою та світом».

blank

«Розумна натхненна книга,нерідко вирішує долю людини»

В.Сухомлинський

Бібліотека гімназії – інформаційний простір бібліографічної та виховної роботи

Бібліотекар – Скрипка Ніна Миколаївна

Зареєстрованих користувачів – 298

До послуг читачів затишний читальний зал на 32 місця

Відкритий доступ до фонду художньої, науково-методичної, довідкової літератури та підручників (10696 примірників)

Періодичні видання – 52 найменування

Ксерокс та комп’ютер

Основні функції бібліотеки: освітні, соціальні, інтелектуальні, самоосвітні, культурологічні.

Основні завдання бібліотеки:

  • виховання людини нової генерації, усебічно розвиненої особистості;
  • формування інформаційної культури, навичок творчої, пошукової роботи;
  • розвиток пізнавальної активності та культури читання;
  • усебічне сприяння підвищенню методичної активності педагога шляхом пропаганди літератури
blank

У бібліотеці створено систему роботи з обдарованою дитиною, що включає як традиційні, так і інноваційні форми та методи: книговидача, відкритий доступ до фондів, оптимізація роботи щодо збільшення та використання, тематичні довідки, бесіди, надання інформаційної та організаційної допомоги вчителям та вихователям в організації навчально-виховного процесу. Продовжується робота над створенням електронного каталогу, діє акція «Подаруй книгу бібліотеці».

Партнерство – запорука успіху бібліотеки

На початку навчального року для новоприбулих учнів у бібліотеці проходять «Вересневі зустрічі», де вони мають можливість познайомитися з роботою бібліотеки та бібліотечним фондом через виставки, бібліотечні уроки, консультації.

blank

Міні-програма «Акорди творчого єднання» – у співпраці з обласною дитячою бібліотекою ім.М.Островського засобами друкованого слова національної та світової літератури та творів мистецтва, через різні форми та методи бібліотечної роботи надає читачам додаткові знання з художньої літератури, знайомить з життям яскравих особистостей.

Разом з учнівським самоврядуванням на базі бібліотеки створено Клуб інтелектуалів «Ерудит», метою якого є розвиток в учнів потреби в знаннях, формування пізнавальної активності, уміння використовувати здобуті знання з метою досягнення та пошуку істини, уміння користуватися науковою та довідковою літературою.

Проект є одним з методів пошуково-дослідницької роботи з обдарованими дітьми.

Бібліотекою гімназії разом з практичним психологом були започатковані та успішно працюють довготривалі проекти. Для відвідувачів, які бажають поповнити свої знання, діє проект «Світ моїх захоплень». Комплекс заходів надає можливість формувати художні смаки, здатність бачити й відчувати красу, гармонійно, естетично її оцінювати та використовувати у своїх роботах, знайомитись із творами світового мистецтва.

Профорієнтаційний проект «Гордість гімназії – гордість Сумщини» знайомить з досвідом професійного вибору і життєвого самовизначення батьків, працівників гімназії, випускників. Збагачує досвідом пошуково-дослідницької роботи, сприяє соціальній активності.

Імпровізований театр «Відлуння» надає глядачеві шанс за допомогою художнього слова, літературних творів, діалогу однолітків-акторів осмислити своє ставлення до подій, фактів, проблем.

blank

Для користувачів бібліотеки, які цікавляться історією рідного краю, села, родини, разом з учителями історії організовано краєзнавчий проект «Від історії сім’ї,с ела, краю – до літопису Сумщини».Через екскурсії, зустрічі з цікавими людьми, пошуково-дослідницьку роботу учні мають відчути належність до рідної землі історії родини, сформувати переконливість у нетлінності духовних скарбів народу, повагу до батьків та пращурів.

Результатом співпраці з учителями та вихователями є цікаві предметні тижні, успіхи в олімпіадах, презентації книг та журналів, творчі зустрічі, вікторини, літературні свята, ігри патріотів, інформаційні години, диспути, вечори поезії, краєзнавчі екскурси, літературно-художні вернісажі, народознавчі калейдоскопи, літературно-мистецькі портрети, віртуальні круїзи, виставки літератури, мистецькі календарі, кіно-дайджести тощо.