У рамках Всеукраїнського Місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» учні 8-А та 8-Б класів відвідали Обласну бібліотеку для дітей та стали учасниками інформаційного брифінгу «У гармонії з собою та світом».

«Розумна натхненна книга,нерідко вирішує долю людини»
В.Сухомлинський
Бібліотека гімназії – інформаційний простір бібліографічної та виховної роботи
Бібліотекар – Скрипка Ніна Миколаївна
Зареєстрованих користувачів – 298
До послуг читачів затишний читальний зал на 32 місця
Відкритий доступ до фонду художньої, науково-методичної, довідкової літератури та підручників (10696 примірників)
Періодичні видання – 52 найменування
Ксерокс та комп’ютер
Основні функції бібліотеки: освітні, соціальні, інтелектуальні, самоосвітні, культурологічні.
Основні завдання бібліотеки:
- виховання людини нової генерації, усебічно розвиненої особистості;
- формування інформаційної культури, навичок творчої, пошукової роботи;
- розвиток пізнавальної активності та культури читання;
- усебічне сприяння підвищенню методичної активності педагога шляхом пропаганди літератури

У бібліотеці створено систему роботи з обдарованою дитиною, що включає як традиційні, так і інноваційні форми та методи: книговидача, відкритий доступ до фондів, оптимізація роботи щодо збільшення та використання, тематичні довідки, бесіди, надання інформаційної та організаційної допомоги вчителям та вихователям в організації навчально-виховного процесу. Продовжується робота над створенням електронного каталогу, діє акція «Подаруй книгу бібліотеці».
Партнерство – запорука успіху бібліотеки
На початку навчального року для новоприбулих учнів у бібліотеці проходять «Вересневі зустрічі», де вони мають можливість познайомитися з роботою бібліотеки та бібліотечним фондом через виставки, бібліотечні уроки, консультації.

Міні-програма «Акорди творчого єднання» – у співпраці з обласною дитячою бібліотекою ім.М.Островського засобами друкованого слова національної та світової літератури та творів мистецтва, через різні форми та методи бібліотечної роботи надає читачам додаткові знання з художньої літератури, знайомить з життям яскравих особистостей.
Разом з учнівським самоврядуванням на базі бібліотеки створено Клуб інтелектуалів «Ерудит», метою якого є розвиток в учнів потреби в знаннях, формування пізнавальної активності, уміння використовувати здобуті знання з метою досягнення та пошуку істини, уміння користуватися науковою та довідковою літературою.
Проект є одним з методів пошуково-дослідницької роботи з обдарованими дітьми.
Бібліотекою гімназії разом з практичним психологом були започатковані та успішно працюють довготривалі проекти. Для відвідувачів, які бажають поповнити свої знання, діє проект «Світ моїх захоплень». Комплекс заходів надає можливість формувати художні смаки, здатність бачити й відчувати красу, гармонійно, естетично її оцінювати та використовувати у своїх роботах, знайомитись із творами світового мистецтва.
Профорієнтаційний проект «Гордість гімназії – гордість Сумщини» знайомить з досвідом професійного вибору і життєвого самовизначення батьків, працівників гімназії, випускників. Збагачує досвідом пошуково-дослідницької роботи, сприяє соціальній активності.
Імпровізований театр «Відлуння» надає глядачеві шанс за допомогою художнього слова, літературних творів, діалогу однолітків-акторів осмислити своє ставлення до подій, фактів, проблем.

Для користувачів бібліотеки, які цікавляться історією рідного краю, села, родини, разом з учителями історії організовано краєзнавчий проект «Від історії сім’ї,с ела, краю – до літопису Сумщини».Через екскурсії, зустрічі з цікавими людьми, пошуково-дослідницьку роботу учні мають відчути належність до рідної землі історії родини, сформувати переконливість у нетлінності духовних скарбів народу, повагу до батьків та пращурів.
Результатом співпраці з учителями та вихователями є цікаві предметні тижні, успіхи в олімпіадах, презентації книг та журналів, творчі зустрічі, вікторини, літературні свята, ігри патріотів, інформаційні години, диспути, вечори поезії, краєзнавчі екскурси, літературно-художні вернісажі, народознавчі калейдоскопи, літературно-мистецькі портрети, віртуальні круїзи, виставки літератури, мистецькі календарі, кіно-дайджести тощо.