Медичне обслуговування

Медичне обслуговування учнів КЗСОР «Сумський обласний академічний ліцей імені Дмитра Євдокимова» здійснюється відповідно до нормативно-правових актів стосовно забезпечення медичного обслуговування загальноосвітніх навчальних закладів.

Медичний пункт знаходиться на першому поверсі медичного корпусу до складу якого входять такі приміщення: кабінет лікаря з приймальнею, кабінет щеплення, 2 ізолятори (для дівчат та хлопців) з обладнаними кімнатами особистої гігієни для учнів та працівників (окремо). Всі приміщення добре освітлені природним та забезпечені лампами штучного освітлення. Медичний пункт забезпечений холодним та гарячим водопостачанням.

Медичний пункт укомплектований кадрами відповідно до штатного розпису закладу (лікар-педіатр – 1, сестра медична – 2, сестра медична з дієтичного харчування – 1).

Матеріально-технічне оснащення медичного пункту відповідає чинним норм законодавства. Укомплектований засобами медичного призначення та лікарськими засобами для надання першої та невідкладної медичної допомоги.

У медичному пункті наявна документація з медичного обслуговування відповідно чинного законодавства.

Медичне обслуговування учнів навчального закладу включає:

 • проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів, а також профілактичних щеплень (згідно з календарем щеплень) після лікарського огляду;
 • проведення профілактичних та оздоровчих заходів у навчальному закладі;
 • надання медичної допомоги в нічний час допомогою Сумської міської станції швидкої медичної допомоги;
 • надання першої невідкладної медичної допомоги;
 • організацію госпіталізації учнів за наявності показань та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.

Обов’язкові медичні профілактичні огляди вихованці навчального закладу проводять щороку за місцем проживання у присутності батьків або осіб, які їх замінюють, у лікувально-профілактичних закладах. Довідку лікувально-профілактичного закладу про результати проведеного обов’язкового медичного профілактичного огляду батьки або особи, які їх замінюють, надають медичному працівнику навчального закладу при поселенні у гуртожиток.

Медичні працівники навчального закладу:

 • заповнюють бланк довідки за формою 26 за результатами обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів;
 • беруть участь у лікарському огляді учнів;
 • проводять антропометрію, термометрію, плантографію, перевірку гостроти зору та слуху, інші скринінгові дослідження;
 • надають домедичну допомогу в разі гострого захворювання або травми;
 • ізолюють учнів, які захворіли, а також спостерігають за учнями, які контактували з інфекційним хворим;
 • беруть участь у здійсненні медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів;
 • проводять розподіл учнів на групи здоров’я;
 • проводять просвітницьку роботу серед педагогічного колективу, батьків та учнів щодо здорового способу життя, збереження фізичного та психічного здоров’я;
 • контролюють якість харчування та санітарно-гігієнічний стан харчоблоку;
 • організовують дієтичне харчування;
 • організовують проведення поточної дезінфекції.

Профілактичні щеплення (проти грипу та за календарем щеплень) вихованцям проводять (за письмовою згодою батьків (одного з них) або осіб, що їх замінює, після лікарського огляду) медичні працівники закладу.

Забезпечується проведення профілактичних та оздоровчих заходів (за рахунок бюджетних коштів): профілактика грипу – оксолінова мазь, полівітаміни «Ревіт», противірусний препарат «Амізон» (253 учні); протирецидивне лікування учням, мають захворювання кишково-шлункового тракту препаратами «Омез», «Фосфалюгель» (30 учнів).

Щороку організовується оздоровлення вихованців закладу у Державному позашкільному оздоровчому закладі санаторного типу «Ровесник».

Інформація про здійснення медичного обслуговування учнів навчального закладу фіксується і зберігається у навчальному закладі.

Медичні працівники контролюють проходження працівниками закладу обов’язкових профілактичних медичних оглядів, ведуть Журнал обліку проходження обов’язкових профілактичних медичних оглядів, журнал реєстрації особистих медичних книжок працівників закладу. Працівники закладу допускаються до роботи лише на підставі позитивного висновку лікаря-спеціаліста.

ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про організацію роботи КЗСОР «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей» на період карантину[363 Kb]
blank
blank
blank
blank
blank
blank