Екологічне виховання

Вступ людства до епохи нових взаємостосунків із природою вимагає зміни не тільки його поведінки, але, що особливо важливе, зміни його ціннісних орієнтирів. Саме тому однією з актуальних проблем сучасного суспільства є проблема формування екологічної культури особи.

Екологічне виховання – систематична педагогічна діяльність, спрямована на розвиток в учнів екологічної культури. Завдання екологічного виховання – сприяти накопиченню екологічних знань, виховувати любов до природи, прагнення берегти, примножувати її, формувати вміння і навички діяльності в природі.

Екологічне виховання передбачає розкриття сутності світу природи-середовища перебування людини, яка повинна бути зацікавлена у збереженні цілісності, чистоти, гармонії в природі. Екологічне виховання здійснюється на всіх етапах освітнього процесу, на кожному з яких ставиться певна мета, завдання, добирається відповідна методика з огляду на вікові особливості школярів.

Учні старших класів повинні усвідомлювати взаємозалежність екології та економіки, володіти знанням груп професій за впливом на довкілля, добре орієнтуватись в екологічних проблемах України, бути обізнаними в екологічному законодавстві. В цілому у старшокласників має бути сформована особистісна екологічна позиція і вміння її відстоювати в умовах правової демократичної держави.

З 19.04.24 по 26.04.24 у КЗСОР «Сумський академічний ліцей імені Дмитра Євдокимова» в рамках місячника екологічного виховання та заходів, присвячених Всесвітньому дню Землі, проходив кінофестиваль короткометражних фільмів «Збережемо планету разом». Кожен клас презентував проєктну роботу: загалом знято 13 короткометражних фільмів, створено постери до них, логотипи, розроблений дизайн афіші.

Протягом тижня ліцеїсти в залі дозвілля та креативу презентували фільми, створені ними, ділилися враженнями. Журі оцінювало представлені роботи. Усі фільми опубліковано на YouTube. Ліцеїсти, педагогічні працівники, батьківська спільнота мали можливість долучитися до перегляду, а також обрати фільм, який найбільше сподобався.

Кожен день фестивалю був насичений різними проєктними продуктами ліцеїстів. Перший – логотипів та афіш кінофестивалю, постерів створених фільмів. Далі – творчих робіт 8-А класу за допомогою техніки апсайклінгу, плакатів на екологічну тему. В останній день фестивалю представлена фотосушка «Весняні етюди». Підлітки відмітили наліпками світлини, що їм сподобалися найбільше. Проведений майстер-клас із виготовлення робіт із використанням техніки апсайклінгу, день екосумок, організовано виставку художніх робіт учениці 10-А класу Колесник О. Перегляд кліпу Майкла Джексона Earth Song (з англ. «Пісня Землі») став кінцевим акордом фестивального марафону.

Результати роботи учнів та класів були відзначені дипломами та подарунками.

Афіши та логотипи кінофестивалю короткометражних фільмів «Збережемо планету разом»

Екологічне виховання презентація [71 МБ] екологічне виховання [45 МБ] ZERO WASTE SCHOOL