Результати моніторингу якості освіти

Необхідною умовою функціонування сучасного конкурентоспроможного закладу освіти є перехід від методичної до науково-методичної роботи педагогічних працівників, що базується на принципах: науково-методичної самостійності; органічного взаємозв’язку науково-методичної діяльності педагогів і науково-дослідницької діяльності здобувачів освіти; системне включення педагогічних працівників ліцею у зазначені види діяльності сприяє успішному формуванню у них якостей педагога-управлінця.

Координатором науково-методичної роботи була науково-методична рада, на засіданнях якої розглядалися питання впровадження ефективних технологій навчання і виховання, створення умов для формування ключових компетентностей учнів та професійної компетентності педагогів, підбивалися підсумки адаптації новоприбулих учнів, участі учнів у предметних та інтелектуальних конкурсах тощо.

2021/2022 навчальний рік – рік завершення роботи із упровадження чотирьох експериментів Всеукраїнського та регіонального рівнів: «Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр)» термін дії 2017-2021 роки; «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику» термін дії 2018-2021 роки; «Я – дослідник» термін дії 2018-2021 роки; «Теоретико-методичні засади розвитку особистісно-професійної компетентності педагога в системі післядипломної педагогічної освіти» термін дії 2017-2021 роки.

Педагогічними працівниками закладу освіти забезпечено реалізацію проведення програм експериментальної роботи; підсумки роботи схвалено на засіданні педагогічної ради 31.05.2022.

За результатами експериментальної роботи досвід роботи педагогічних працівників висвітлено в 86 науково-методичних статтях, що увійшли до щорічного наукового видання «Анотований каталог публікацій із інноваційної освітньої діяльності та експериментальної роботи педагогічних працівників Сумської області» постійним рецензентом якого була директор, старший учитель, відмінник освіти України, Пєсоцька І.О.

У рамках реалізації експериментальної роботи педагогічні працівники закладу освіти взяли участь у проведенні 36 наукових та науково-практичних заходів організованих закладами-партнерами.

Досвід роботи над реалізацією педагогічного експерименту за темою «Теоретико-методичні засади розвитку особистісно-професійної компетентності педагога в системі післядипломної педагогічної освіти» представлено директором Пєсоцькою І.О. 25.11.2021 на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Особистісно-професійна компетентність педагога: досвід, проблеми, перспективи».

08 грудня 2021 року заклад освіти презентовано на V Освітньому форумі «Освіта Сумщини: синергія та трансформація».

Уперше цього року здобувачі освіти гімназії під керівництвом вчителя Андрєєнко Л.М. зареєстровані в мережі Міжнародного проєкту eTwinning, у рамках реалізації якого мають змогу практично застосовувати навички та уміння, отримані на уроках англійської мови, активно розвивають соціокультурні компетенції та покращують навички володіння іноземною мовою.

Крім того, заклад освіти успішно реалізує проєкт «Інформаційне забезпечення загальноосвітнього навчального закладу» або система «ШБІЦ-інфо» за підтримки Українського інституту нормативної інформації спільно з Інститутом модернізації змісту освіти.

Одним із пріоритетних напрямів науково-методичної роботи в закладі освіти є підвищення професійних компетентностей педагогічних працівників закладу, спрямування діяльності педагогів на пошук та застосування освітніх технологій, збільшення та розширення їх можливостей для вдосконалення педагогічної майстерності та професійного зростання впродовж усього життя.  Підвищення професійного рівня педагогічних кадрів здійснювалось як через колективні курсові так і через міжкурсові форми роботи, включення вчителів у процес самоосвіти. У 2021 році на базі СОІППО 43 педагогічних працівники підвищили свою професійну кваліфікацію в обсязі 30 годин 1 кредит ЄКТС: 24 – за  програмою «Індивідуалізація освітнього процесу в інклюзивному середовищі», 18 – за програмою розвитку професійних компетентностей (знання навчального предмета, фахових методик, технологій тощо).

Координатором науково-дослідницької та експериментальної роботи в закладі освіти є гімназійне Наукове товариство «Інтелект», що покликано удосконалювати знання учнів у різних галузях наук, розвивати інтелектуальний потенціал, розширювати науковий кругозір, набувати вмінь і навичок науково-дослідницької діяльності. У 2021/2022 навчальному році різними видами науково-дослідницької та пошуково-експериментальної роботи в закладі освіти охоплено 69% учнів.

За результатами участі здобувачів освіти у обласних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук, мовно-літературних конкурсах у 2021/2022 навчальному році маємо таку результативність:

Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових предметівВсеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук УкраїниМовно-літературні конкурси
ІІІ (обласний) етапІІ (обласний) етапІІІ (обласний) етап
І231
ІІ331
ІІІ421
Разом983

Переможцями національного фіналу «Олімпіада геніїв України» у квітні 2022 року стали 5 учнів гімназії:

Катрич Мілана – золота медаль, переможниця у номінації поезія категорія креативне письмо з проєктом «Зірваний мак», науковий керівник – Шевченко Ганна Євгенівна.

Кармазіна Єлизавета – срібна медаль, переможниця у номінації змішана техніка категорія мистецтво з проєктом «Зробимо планету щасливою – і самі будемо щасливими!», науковий керівник – Сагура Галина Федорівна

Пугач Іван – бронзова медаль, переможець у номінації Дизайн постерів категорія мистецтво з проєктом «Як Я змінюю майбутнє», науковий керівник – Яловенко Валентина Василівна.

Скрипченко Єлизавета – почесна нагорода, учасниця у номінації екологія та біорізноманіття категорія наука з проєктом «Аналіз кислотності ґрунту і виявлення макроелементів», науковий керівник – Панчук Людмила Вікторівна.

Титова Дар’я – почесна нагорода, учасниця у номінації екологія людини категорія наука з проєктом «Вплив пакетованих соків та фрешів на емаль зубів», науковий керівник – Панчук Людмила Вікторівна.

З метою популяризації технічних спеціальностей та збільшення кількості дівчат у STEM у 2022 році в гімназії запрацював «Філіал «Дівчата STEM»; офіційно заключено угоду про співпрацю з Центром «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» (м. Дніпро).

У рейтингу локальних афіліацій «Олімпіада геніїв України»  2022 КЗСОР «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей» за ефективністю підготовки учасників конкурсу посіла почесне друге місце серед 72 закладів освіти України.

З метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді 21 травня 2022 року в онлайн форматі відбулася Обласна науково-практична конференція «Перший крок у науку» для слухачів Сумського територіального відділення МАН України у її роботі взяли результативну участь наші гімназисти: дипломами І ступеня відзначено Титову Дар’ю ученицю 9-В клас й Шевич Вероніку ученицю 10-В класу; дипломами ІІ ступеня – Скрипченко Єлизавету ученицю 9-В класу й Віхрову Руслану ученицю 10-А класу та диплом ІІІ ступеня – Кузнецову Каріну ученицю 10-А класу.

За результатами ІІ Всеукраїнського творчого фестивалю до Дня Європи «ЄВРОФЕСТ – 2022» гімназія отримала низку перемог: Терещенко Тетяна – в номінації «Музична поезія»; Гоженко Наталія – в номінації «Музична поезія»; Петренко Дар’я – в номінації «Авторська поезія», науковий керівник – Болобан С.М.

У рамках проведення Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності гімназисти долучилися до участі у конкурсі медіатворчості для шкільних колективів «Моя школа – медіаграмотна», за сприяння Академії української преси. За результатами участі матеріали від гімназії підготовлені керівником гуртка Шевченко Г.Є. та гімназисткою 9-А класу Пасішніченко Діаною отримали призове місце і визнання, як найкращого медіапроєкту, серед 165 учасників з України.